İletişim Bilgileri

BODRUM MUHENDİSLİK

Güvenilir Şirket
 • Yetkili Kişi: TOLGA ŞAHANSOY
 • Telefon numarası: +90 (252) 358-67-96
 • +90 (533) 740-96-40
 • +90 (532) 450-80-58
 • Adres: Cumhuriyet Cad. No:174/A Ortakent / Bodrum MUĞLA, BODRUM, Muğla, 48420, Türkiye

Sitedeki güncellemeler
BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ TASARIMLARI BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ İMALAT ve İNŞAAT, resim 1
 • BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ TASARIMLARI BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ İMALAT ve İNŞAAT, resim 2
 • BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ TASARIMLARI BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ İMALAT ve İNŞAAT, resim 3
 • BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ TASARIMLARI BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ İMALAT ve İNŞAAT, resim 4
 • BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ TASARIMLARI BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ İMALAT ve İNŞAAT, resim 5
 • BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ TASARIMLARI BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ İMALAT ve İNŞAAT, resim 6
 • BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ TASARIMLARI BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ İMALAT ve İNŞAAT, resim 7
 • BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ TASARIMLARI BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ İMALAT ve İNŞAAT, resim 8
 • BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ TASARIMLARI BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ İMALAT ve İNŞAAT, resim 9
 • BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ TASARIMLARI BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ İMALAT ve İNŞAAT, resim 10

BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ TASARIMLARI BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ İMALAT ve İNŞAAT

BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ TASARIMLARI BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ İMALAT ve İNŞAAT BODRUM DEKORASYON BODRUM MİMARLIK BODRUM İÇ MİMARİ BODRUM TADİLAT
sipariş alınır, 25 gün
15.000 TL
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: TOLGA ŞAHANSOY
 • Telefon numarası: +90 (252) 358-67-96
 • +90 (533) 740-96-40
 • +90 (532) 450-80-58
 • Adres: Cumhuriyet Cad. No:174/A Ortakent / Bodrum MUĞLA, BODRUM, Muğla, 48420, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ TASARIMLARI

BODRUM DİZAYN KIŞ BAHÇESİ İMALAT ve İNŞAAT

Soğukların arttığı şu günlerde sıcak havaya olan özlem de artıyor. Artık, yaz boyunca evlerin bahçelerinde, teraslarında yapılan keyifli sohbetler terk edilip mevsimin kasvetine uyup iç odalara göç başladı.

Soğukların arttığı şu günlerde sıcak havaya olan özlem de artıyor. Artık, yaz boyunca evlerin bahçelerinde, teraslarında yapılan keyifli sohbetler terk edilip mevsimin kasvetine uyup iç odalara göç başladı. Ancak, kar, kış, yağmur, çamur demeden bu soğuk günleri yazdan kalma günlere çevirmek mümkün. Çözümü de çok basit. Bahçenizin en çok ışık alan köşesine yeşilliklerle dolu bir kış bahçesi yaptırmak. Bahçeli bir evde oturmayanlar için de bu güzellikten yararlanma imkânı var. O da, teras ve balkonlarını kış bahçesi olacak şekilde çevirmek. Böylelikle yaz mevsimi tutkunlarına soğuk günlerde bile bitkilerle dolu bir ortam yaratılabiliyor. Kış bahçeleri alüminyumdan ahşaba kadar değişik malzeme seçenekleriyle yapılıyor. Daha çok ise bahçeli evlerde ve binaların teras katlarında tercih ediliyor. Kış bahçelerinin sağladığı en büyük avantaj doğal gün ışığından yararlanılabilmesi. Dünyaca ünlü taşlarla modern ve şık mekanlar yaratan firmalar, geniş ürün koleksiyonları ile kış bahçelerine yeni bir anlam katıyor. Soğuk havada içinizi ısıtacak kış bahçelerine özel koleksiyonlar, parlaklığı ve koleksiyon seçenekleri ile göz kamaştırıyor. Doğaya uyumu ile göz dolduran kayrak, Onyx, mermer ve granitler modern görünümün yanı sıra yerden ısıtma sisteminde iyi bir malzeme olma özelliğiyle de dikkat çekiyor.

Bodrum Kış bahçesi,Bodrum kış bahçesi nedir,Bodrum kış bahçesi nasıl yapılır,Bodrum kış bahçesi teras, Bodrum kış bahçesi balkon, Bodrum kış bahçesi önerileri

Kış bahçesi nedir?

Hava şartlarının uygun olmadığı dönemlerde de doğayı ve yeşili yakından hissedebilme imkanı veren kış bahçeleri nasıl yapılır? Kış bahçesi ne demektir? İşte kış bahçesi özellikleri..

Kış bahçesi nedir?

Kış bahçeleri, bahçe ve yeşil hissini soğuk mevsimlerde de yaşayabilmek amacı ile çeşitli tarzlarda, değişik malzemeler ile yapılan cam evler olarak tanımlanıyor.

Hava şartlarının uygun olmadığı dönemlerde de doğayı ve yeşili yakından hissedebilme imkanı veren kış bahçeleri, bahçeli evlerde ve binaların çatı katlarında karşımıza çıkıyor. Peki, kış bahçesi nasıl yapılır?

Son yıllarda sıkça kullanılmaya başlanan kış bahçeleri, ısıtma soğutma sistemine sahip olabiliyor.

Kış bahçelerinde havalandırma gölgelendirme sistemleri ve ısı yalıtımı uygulamalarının doğru bir şekilde yapılması durumunda bahçe dört mevsim kullanıma uygun hale getirilebiliyor.

Kış bahçesi, uygulaması yapılacak malzemeler proje özelliklerine göre belirleniyor. Tam yalıtımlı yaz kış içinde güvenle yaşayabileceğiniz bir kış bahçesi için sistem çelik konstrüksiyon ihtiva eden, tamamı Alman profillerinden üretilen upvc kış bahçesi sistemi öneriliyor.

Upvc malzeme istenilen her renkte ve ahşap dokusunda kaplamaya sahip olabiliyor.

Bodrum En güzel kış bahçe tasarımları! Bodrum kış bahçesi nedir, Bodrum kış bahçesi ne demek, Bodrum kış bahçesi nasıl olur, Bodrum kış bahçesi nasıl yapılır, Bodrum kış bahçesi nasıl ısıtılır, Bodrum kış bahçesi yapmak, Bodrum kış bahçesi örnekleri, Bodrum kış bahçesi m2 fiyatları

En güzel kış bahçe tasarımları!

En güzel kış bahçe tasarımlarını yaparken hava koşullarını da değerlendirmek gerekiyor. Tasarımını yapacağınız kış bahçesinde öncelikle renklere karar vermeniz gerekiyor. Sonrasında ise kış bahçeniz için planı oluşturmalısınız…

Yazın bahçe kullanımı kolay olsa da kışında bahçe keyfi yaşamak isteyenler için en güzel kış bahçesi tasarımlarını derledik. Konforlu bir o kadar da samimi bir kış bahçesi hazırlamak için öncelikle hava koşullarını dikkate alarak hazırlıklarınızı yapmanız gerekiyor.

Mobilyalarınızla kış bahçenizde küçük bir oturma köşesi planlayabilirsiniz. Bu sayede karlı ve de yağmurlu havalarda manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca tente sayesinde kapalı olacağından yemek odası havası da yaratabilirsiniz.

Dinlenmek için kullanmak istiyorsanız havadar ve dekoratif bir alan olmasını sağlamalısınız. Ayrıca renklerin uyumlu olması da çok önemli bir nokta. Soğuk havalarda genelde pastel tonlar tercih edilse de bu kasveti üzerinizden atmak istiyorsanız renkli ve uyumlu bir ortam oluşturabilirsiniz.

Ayrıca kış bahçenizden manzarayı izlerken kullanabileceğiniz tekstil ürünleri de önemli.. Yastık, minder, masa örtüsü gibi ürünlerde seçeceğiniz renklerle kış bahçenizde bir armoni yakalayabilirsiniz. Aplik kullanarak da bahçenizi aydınlatabilirsiniz.

Yerde halı kullanmak istemiyorsanız ya da beton olsun istemiyorsanız berced kullanabilirsiniz. Tabii bir kış bahçesinin olmazsa olmazı çiçeklerdir. Bunun için de renkli saksılar kullanabilirsiniz.

En güzel kış bahçe tasarımları! Bodrum En güzel kış bahçe tasarımları, Bodrum kış bahçe tasarımları, Bodrum Kış bahçesi, Bodrum kış bahçesi tasarımı, Bodrum kış bahçesi resimleri, Bodrum kış bahçesi fiyatları, Bodrum kış bahçesi mobilyaları, Bodrum kış bahçesi nedir

Kış bahçeleri dört mevsim bahçe keyfi yaşatıyor!

Etrafı camlarla çevrili küçük cam evler görünümündeki kış bahçeleri, evlerde dört mevsim sıcak ve aydınlık bir bahçe keyfi yaşatıyor. Peki kış bahçesi nedir, nasıl olur? merak ediyorsanız işte yanıtı…

Günümüz modern insanı, beton binaların arasında, yüksek katlarda, toprakla bağlantısını kopararak sürdürüyor yaşantısını. Oysa hepimiz doğanın parçasıyız. Kentin içine parklardan vahalar oluşturmamız, evlerimizde bile bir tutam yeşil arayışımız bundan değil mi? Birçoğumuzun isteği, kent içinde bahçeli bir evde yaşamak… Bunu yapamıyorsak da balkonumuzda, terasımızda rengârenk çiçekler ve değişik bitkiler bulundurmaya çalışıyoruz. Peki, bu bitkilerin her mevsim yeşil ve çiçekli kalmasını istemez miydiniz? İşte, kış bahçesi bu isteğinize cevap veriyor.

Kış bahçesini, etrafı sürgülü, katlanabilir camlarla çevrili cam sistemler ya da küçük cam evler olarak tanımlamak mümkün. Bahçeyi, terası veya taraçayı kapatan bu sistemler, alüminyum, pvc ya da ahşap profillerle hazırlanıyor, değişik yöntemlerle donatılan çatılarla kapatılıyor. Almanya’da “Wintergarten”, İngiltere’de “Conservatory” olarak anılan kış bahçeleri, evinizin içinde, önünde veya çatı katında, dört mevsim yeşilin tadını çıkarabileceğiniz mekânlar oluşturuyor. Bu mekânları isteyen salonuna da yaptırabiliyor. Hatta kış bahçeleri, oturma odası, yemek odası, yatak odası, jakuzi odası, spa, mutfak veya hobi odası olarak da kullanılabiliyor.

Evin neresinde olursa olsun, yeşillikler ve renkli çiçekler içinde, lapa lapa yağan karı izleyerek çayınızı, kahvenizi yudumlama olanağı sunuyor kış bahçeleri. Özellikle kışın ilk ayını yaşadığımız bu soğuk günlerde, kış bahçesini anlatan bir yazıyla içinizi ısıtmak istedik.

Gün ışığı kışın ısıtıyor, yazın süzülerek evinize giriyor

Kış bahçelerinin sunduğu olanaklardan biri de, güneşin tüm olumsuz etkilerinden arınmış, süzülmüş gün ışığıyla dolu ortamlar yaratması. Sistem, açılabilir özelliğe sahip olduğu için hem yazın, hem kışın işlevselliğini koruyor. Katlanabilir camlarla kapatılan kış bahçesi, kışın soğuğundan korurken, istediğiniz zaman açık hava keyfi de yaşatıyor.

Kış bahçelerinin her mevsim sessiz, aydınlık ve sıcak mekânlara dönüşmesi için kullanılan malzemelerin niteliği büyük önem taşıyor. Isıtma ve havalandırma sisteminin iyi düşünülmesi gerekiyor. Kış bahçesi veya kapalı balkonların ısıtmasında kullanılan yöntemler arasında, zeminden ısıtma sağlayan, karbonik ısıtma sistemleri yer alıyor. Zemine karbonik film uygulamasından sonra zemin; halı, parke, pvc gibi döşemelerle kapatılıyor. Duvar tipi termostatla sıcaklık kontrol altında tutuluyor.

Konforun yanı sıra elbette güvenlik de çok önemli. Kış bahçesinin taşıyıcı sisteminin statik hesaplarının yapılması ve taşıyıcının binaya çok yönden kenetlenmesi gerekiyor.

Son yıllarda ülkemizde de yaygınlaşan kış bahçeleri, birçok avantaj sunuyor. İşte kış bahçesi yaptırmak için birkaç neden:

 • Kış bahçesi evinizde yeni ve keyifli bir yaşam alanı yaratır.

 • Kış bahçesiyle bahçe keyfini yılın sadece iki veya üç ayında değil, tüm yıl boyunca aralıksız yaşayabilirsiniz.

 • Evinizde, şehir hayatından, stresten, kışın yaratabileceği sıkıcı atmosferden sığınabileceğiniz bir mekân yaratır. Psikolojik olarak rahatlatır. İyi bir meditasyon ve rahatlama alanıdır.

 • Kış bahçesi sistemleri ile bahçeniz güzel ve etkili biçimde daha yaşanılır hale gelir. Havalandırma, ısıtma ve gölgelendirme koşulları iyi oluşturulduğu takdirde dört mevsim sorunsuzca kullanılır.

 • Kış bahçeleri çok amaçlı kullanılabilir. Dinlenme salonu olabileceği gibi, çalışma mekânı ya da kış aylarında misafirlerinizi ağırladığınız bir oda işlevi de görebilir. Amacına göre, içini istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz.

 • Açılıp kapanma ve gölgelendirme özelliğiyle kafe, restoran, işyerleri gibi mekânlarda sigara yasağına en etkili çözümlerden biridir.


Her zevke ve mimariye uygun kış bahçeleri

Kış bahçesi seçiminde, binanın mimari yapısına uygun olmasına da dikkat etmek gerekiyor. Değişik tasarım seçenekleri sunan kış bahçeleriyle bunu sağlamak çok zor değil. Çatı yapılarına göre tanımlanan kış bahçe çeşitleri, şu özellikler sunuyor:

Tek eğimli düz çatılar:

En çok talep edilen bu tasarımın tercih sebepleri, taban metrekaresine bakıldığında diğer tasarımlara göre daha ekonomik olmasından ve farklı tasarıma sahip kış bahçelerinin, evlerinin mimarisine uymayacağı endişesinden kaynaklanıyor. Tek eğimli düz çatı tarzı, her tipteki mimari yapıya kolaylıkla adapte edilebiliyor. Aynı zamanda maksimum alan kazanılmasına da olanak veren bu çatı tipi, ağır bir görünüm yaratmaksızın sağlamlıkla zarafeti birleştiren ince profillere de sahip. Arzu edildiğinde mevcut bir çatı eğimiyle aynı eğime sahip olabilmesi ya da diğer tasarım gereksinimlerine uygun hale getirilebilmesi için, çatı eğiminin rahatlıkla değiştirilebilmesi özelliğine sahip. Bahçede olduğu kadar çatı teraslarınızda da rahatlıkla uygulanabilecek bir kış bahçesi tipidir.

Çift eğimli beşik çatılar (Cathedral style):

Çift eğimli çatı, üçgen şeklindeki çatısı sayesinde mekâna derinlik katar. Diğer tipteki çatı modellerinde olduğu gibi, bakım ve onarım istemeyen malzemelerden oluşur. Büyük kubbe tavanı, özel ısı kontrollü camlarla kapatılır. Bu camlar yaz kış olumsuz hava şartlarından etkilenmeden, ortamın güzelliğini yaşamanızı sağlar. Aynı zamanda bu özel nitelikli camlar, güneşin büyük oranda içeri girmeden yansıtılmasını sağlarken, doğal ışığın parlaklığının içeri girmesine de izin verir. Çatının yapısından ötürü tepesinde oluşan mahyalara geleneksel çatı süsleme aksesuarları eklenebilen gotik tarzdaki bu kış bahçesi modeli, estetik güzelliği sayesinde binanızın değerine değer katar.

Viktorya tipi çatılar (Victorian style):

Bu model genellikle üç, nadir olarak da beş kırıklı ön cepheden oluşur. Günümüz teknolojisinin enerji tasarrufu sağlayan ve ömür boyu bakım istemeyen malzemesinin kullanımının en güzel örneğidir. Viktorya modelinin çok cepheli olmasından dolayı ışık iç mekâna homojen olarak nüfuz eder. Genellikle her cephe aynı boyutlarda tasarlanır. Fakat sadece sekizgen tasarlanan kış bahçelerinde ön bölümü geniş tutma olanağı vardır.

Çatı eğimleri genellikle 15 ila 30 derece arasında değişir. Fakat teknik olarak ve bölgelerin kar ve rüzgâr yükleri göz önünde tutulduğunda genelde 22 derece en uygun değerdir. Çatının yapısından ötürü tepesinde oluşan mahyalara geleneksel çatı süsleme aksesuarları eklenebilir. Bu aksesuar ve süslemeler sayesinde son teknolojik özellikler ve malzemeler kullanılmasına rağmen klasik bir görüntü hissi verir.

Georgian tipi çatılar (Georgian style):

Klasik Avrupa dizaynından esinlenen Georgian kış bahçesi modeli, zanaatkârların başyapıtı niteliğindedir. Mühendisliğinin en üst kalitede malzemelerle uygulanması sonucunda üstün performans, kol

Sipariş bilgileri
 • Fiyat: 15.000 TL
Ticiz.com'un rehber kategorisi: Muğla'daki Kış bahçeleri
Oluşturma tarihi: 13.08.2016 11:11
Düzenleme tarihi: 04.05.2018 18:16