İletişim Bilgileri

BODRUM MUHENDİSLİK

Güvenilir Şirket
 • Yetkili Kişi: TOLGA ŞAHANSOY
 • Telefon numarası: +90 (252) 358-67-96
 • +90 (533) 740-96-40
 • +90 (532) 450-80-58
 • Adres: Cumhuriyet Cad. No:174/A Ortakent / Bodrum MUĞLA, BODRUM, Muğla, 48420, Türkiye

Sitedeki güncellemeler
Bodrum Ev dekorasyon, tadilat ve yenileme hizmetleri Bodrum dizayn ve tasarım, resim 1
 • Bodrum Ev dekorasyon, tadilat ve yenileme hizmetleri Bodrum dizayn ve tasarım, resim 2
 • Bodrum Ev dekorasyon, tadilat ve yenileme hizmetleri Bodrum dizayn ve tasarım, resim 3
 • Bodrum Ev dekorasyon, tadilat ve yenileme hizmetleri Bodrum dizayn ve tasarım, resim 4
 • Bodrum Ev dekorasyon, tadilat ve yenileme hizmetleri Bodrum dizayn ve tasarım, resim 5
 • Bodrum Ev dekorasyon, tadilat ve yenileme hizmetleri Bodrum dizayn ve tasarım, resim 6
 • Bodrum Ev dekorasyon, tadilat ve yenileme hizmetleri Bodrum dizayn ve tasarım, resim 7
 • Bodrum Ev dekorasyon, tadilat ve yenileme hizmetleri Bodrum dizayn ve tasarım, resim 8
 • Bodrum Ev dekorasyon, tadilat ve yenileme hizmetleri Bodrum dizayn ve tasarım, resim 9
 • Bodrum Ev dekorasyon, tadilat ve yenileme hizmetleri Bodrum dizayn ve tasarım, resim 10

Bodrum Ev dekorasyon, tadilat ve yenileme hizmetleri Bodrum dizayn ve tasarım

Bodrum Ev dekorasyon, tadilat ve yenileme hizmetleri Bodrum dizayn ve tasarım bodrum tadilat www.bodrumdizayn.com www.bodrumtesisatcilik.com bodrum cam balkon
1.000 TL
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: TOLGA ŞAHANSOY
 • Telefon numarası: +90 (252) 358-67-96
 • +90 (533) 740-96-40
 • +90 (532) 450-80-58
 • Adres: Cumhuriyet Cad. No:174/A Ortakent / Bodrum MUĞLA, BODRUM, Muğla, 48420, Türkiye
Hizmet ile ilgili detaylı bilgi

Bodrum Ev dekorasyon, tadilat ve yenileme hizmetleri

Bodrum dizayn ve tasarım

Dekorasyon’da Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Mekanın kullanıcıları çok önemlidir.Yani biraz daha açacak olursak ne tarz bir mimariden hoşlandıklarını iyice kavramak gerekir.Eğer klasik hatlardan , varaklardan ve aynalardan hoşlanan bir kullanıcı için pastel tonlar kullanır , gizli ışıklarla estetik çizgiler oluşturursanız yandınız demektir.Ya da bu örnekler tam tersi için de söylenebilir.

Dekorasyon; çoğunun dediği gibi bir ihtiyaç değil , aslında lüks’tür.Tasarımlarla canlılık kazandırılıp , bir mekan küçük ya da büyük gösterilebilir.Nişlerle gotik bir hava da katılabilir , renklerle canlı bir hava da..Herşey tasarımcının yeteneğinde başlar , tasarımcının yeteneğinde biter.Biter ama tasarım yaptıktan sonra başlar asıl gerçekler.

Lüzumsuz masraf yaptırılıp olumsuz sonuçlar alınan pek çok kullanıcı ve mimar var günümüzde.Bu arada iç mimarlara da mimar denmesinden rahatsızlık duymuyorum çoğu meslektaşım gibi.Yeter ki dış mimar diye bir niteleme olmasın �� .Neyse işin esprisi bir yana dursun temel tasarım yöntemleri ve dekorasyonda dikkat edilmesi gereken noktaları bilimsel boyutta biraz da sıkıcı olabilecek şekilde vermeye çalışalım bakalım.Birazda sıkıcı olmaya müsait dememdeki sebep internette çokça rastlıyoruz dekorasyon fikirleri vs. gibi siteye ve içeriğindeki boş laf kalabalığına.Teknik bilgiden uzak zevkleri ve kişisel yorumları içeren bir çok makaleye rastlamışızdır mutlaka.İşte onlardan farklı olarak bir mimarın yorumunu dinlemek ve eleştirmek isteyenleri bu blog sitesine her zaman bekleriz.

DEKORASYON ELEMANLARI NELERDİR PEKİ?

Çok basit.Bir mekanın mekan olmasını sağlayan duvarları (sınırlayıcıları) ve bu sınırlayıcılar arasında kalan canlı olmayan herşeydir.Dekorasyon yapmaktan kasıt ta bunlarla oynamak , renklendirmek , eğip bükmekten başka birşey değildir.İlave edip , çıkarmakta bu söylediklerime eklenebilir.

Dekore etmekten kasıt nelerin yenilenmesi peki hemen sırayalım..

1)Duvarlar

2)Kapı ve pencere boşlukları

3)Aydınlatma elemanları

4)Zemin elemanları (halı , mermer , kauçuk döşeme , granit , taş vs. vs.)

5)Tavan öğeleri (alçı motifler , girinti çıkıntılar vs.)

6)Aksesuarlar , dekoratif paneller ve tablolar vs.

7)Mobilyalar , raflar , dolaplar , sehpalar masalar vs.

DEKORASYONU KİMLER PLANLAR?

İç mimarların ilgi ve ihtisas alanı olmasına rağmen, başta mimarlar olmak üzere bu konu ile ilgili herhangi bir eğitim almayan herkes dekorasyon işine merak salabilmektedir.

İlerleyen dönemlerde herbir madde ile ilgili ayrı ayrı blogları yayımlamaya devam edeceğim bu yüzden mimarlık blogumuz mimari medya.com ‘u takip etmeye devam edin..Ha yeri gelmişken ; yorumlarınızı esirgemeyin 1 dk nızı alır sadece ��

Bodrum dizayn ve dekorasyon dekorasyon · Bodrum dizayn ve dekorasyon dekorasyon elemanları · Bodrum dizayn ve dekorasyon dekorasyon fikirleri · Bodrum dizayn ve dekorasyon iç dekorasyon fikirleri · Bodrum dizayn ve dekorasyon iç mekan · iç mekan tasarımları · Bodrum dizayn ve dekorasyon iç mimari · Bodrum dizayn ve dekorasyon iç mimari fikirler · Bodrum dizayn ve dekorasyon iç mimarlık

Evinizin şuanki dekorasyonundan sıkıldıysanız ve kendinize yeni bir ortam dekore etmek istiyorsanız , çabalarınızın başarıyla sonuçlanması için iyi bir plan yapılmalı ve ne yapacağınıza iyi karar vermelisiniz. Dekorasyon konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntılardan bahsedelim.

Evinizin boyasını eğer açık renk tercih ederseniz eviniz daha aydınlık olacaktır. Fakat renge karar vermeden önce karar vermeniz gereken şey evinizin stilidir. Bu, ev dekorasyonunun olmazsa olmazıdır ve bütün dekorasyonu etkiler. Bu yüzden önce stile karar verilmeli ve uygun bir renk seçilmelidir.

Eğer ,aydınlık bir dekorasyon istemiyorsanız, pastel ve koyu renkleri açık renkler ile kombine ederek kullanabilirsiniz. Bunlar insanları dinlendirir ve psikolojik rahatlama sağlar. Duvarın renginin kişilerin zevkine göre seçilmesi gerekir, çünkü renkler dekorasyonun temelini oluşturur. Renkler belirlenince konsepte uygun olarak mobilyalarınızı ve aksesuarlarınızı satın alabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda bütün şeyler belli kurallara göre yürütülmelidir. Mutlaka göz zevki ön planda tutulmalıdır. Kişinin kendisinin zevkleri ve istekleri dikkate alınmalıdır. Daha sonra çeşitli aksesuarlar ile evinizi süslemelisiniz. Ayrıca kişiye özgü dekoru olan mobilyalar ile evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Huzur dolu bir eviniz olsun istiyorsanız mutlaka dekorasyonunuzda ahşap kullanmalısınız.

Evinizi fazla resim ya da tablolar ile doldurmanızı önermiyoruz. Resimleriniz evinizde göze çarpmayan yerlerde bulunmalıdır ve sayıca az olmalıdır.

Karanlık kalan odalarda ise tavana veya çaprazlarına ayna koyarak odadaki ışığı yansıtarak daha aydınlık bir mekan elde etmelisiniz.

Evinizde canlı bir atmosfer oluşturmak isterseniz mavi ve mavinin tonlarını kullanabilirsiniz. Unutmayın her renk psikolojimizi farklı şekilde etkiler. Mesela turuncu renk açlık duygusunu arttırır. Tüm renklerin anlamı ve bizlerde yarattığı etki farklıdır. Bunlara dikkat etmek gerekir.

Bodrum dizayn ve dekorasyon 2016 dekorasyon, Bodrum dizayn ve dekorasyon dekor dekorasyon, Bodrum dizayn ve dekorasyon, dekorasyon, Bodrum dizayn ve dekorasyon dekorasyon, Bodrum dizayn ve dekorasyon modası Bodrum dizayn ve dekorasyon en dekorasyon Bodrum dizayn ve dekorasyon, ev dekor, Bodrum dizayn ve dekorasyon ev dekorasyon Bodrum dizayn ve dekorasyon perde model Bodrum dizayn ve dekorasyon salon dekorasyon

Bodrum Yapı Tasarım, Tadilat, Dekorasyon ve İyileştirme Merkezi

Bodrum Yapı Tasarım, Tadilat, Dekorasyon Ve İyileştirme

Bodrum Komple Tadilat İşleri

BODRUM DEKORASYON HİZMETLERİMİZ
CAFE DEKORASYON
BAHÇE DEKORASYON
TERAS DEKORASYON
EV DEKORASYON
SAHİL RESTAURANT DEKORASYON
BODRUM TADİLAT HİZMETLERİMİZ
Banyo Tadilatı
Mutfak Tadilatı
Anahtar Teslim Tadilat
Çatı ve Zemin İzolasyon
Mantolama ve Sıva
İç ve Dış Boya İşleri
Mermer ve Seramik Uygulamaları
Taş Duvar İşleri
BODRUM DİZAYN HİZMETLERİMİZ
Pergole Yapım ve Onarım
Bodrum Bahçe Mobilyaları
PVC Doğrama Pimapen
Cam Balkon Kış Bahçesi
Duvar Kağıdı
Yapay Havuz ve Şelale
BODRUM DİZAYN ÜRÜNLERİMİZ
Bahçe Mobilyaları
İç Mekan Mobilyaları
Özel Tasarım Ahşap İmalatı
Özel Tasarım Mobilyalar
Bodrum Masa ve Sandalye
Büro Mobilyaları
Bodrum Parke
Bodrum Pergole
Bodrum Hazır Mutfak
Bodrum Kış Bahçesi
Bodrum PVC Doğrama
Bodrum Seramik
Bodrum Ferforje
Bodrum Banyo Dolapları
Bodrum Raf Sistemleri
Bodrum Sürgülü Dolap
Bodrum Duvar Üniteleri
Bodrum TV Üniteleri

Sipariş bilgileri
 • Fiyat: 1.000 TL
Ticiz.com'un rehber kategorisi: Muğla'daki Mimari tasarım
Oluşturma tarihi: 03.08.2016 17:02
Düzenleme tarihi: 03.08.2016 17:02